Fot.Pixabay

Najlepsze z mikserów pomogą wam w szybkim przyrządzeniu przekąsek, dodatków do posiłków sosów, a nawet zup. Jeśli jeszcze nie macie tego urządzenie w swojej kuchni, gorąco zachęcamy do zainwestowanie nawet w najtańszy z modeli. Jeżeli jednak zwrócicie się ku maszynie wysokiej jakości, zapewniamy wam, że znacznie skrócicie czas przygotowania niektórych posiłków. Dodatkowo zwiększycie swoje możliwości w kuchni. Wyobraźcie sobie, że nie macie czasu lub jesteście niemal spóźnieni do pracy i nie jedliście jeszcze śniadania. Czy pyszne smoothie, które w dobrym blenderze kielichowym zrobicie w kilkanaście sekund, nie brzmi dobrze? W poniższym wpisie wyjaśnimy wam, dlaczego blendery są podstawą urządzeń kuchennych i jak je wybierać.

Zapamiętaj, zanim zainwestujesz w blender

Zanim wydasz swoje pieniądze na blender, dobrze byłoby zrozumieć jego działanie i zakres wykorzystania. Maszyna ta może pomóc w ogromnej ilości zadań, jeśli chodzi o gotowanie. Po pierwsze uważamy, że ludzie powinni zrozumieć, w jaki sposób blendery różnią się od sokowirówek. Każda z sokowirówek nadaje się do tego, aby oddzielić włóknisty miąższ wypełniony błonnikiem od owoców i warzyw. W ten sposób wyciągają z niego esencją, którą znamy w postaci nektaru. Musimy pamiętać o tym, że blender działa jednak nieco w odmienny sposób. Blender miesza dosłownie wszystko to, co włożysz do niego. W ten sposób możesz przygotować zarówno płynne soki, jak i nieco gęstsze potrawy przypominające zawiesinę. Ewentualnie możesz posiekać części stałe pokarmu do tego stopniu, żeby móc wylać je bezpośrednio z blendera. Naszym zdaniem najlepszą wiadomością związaną z działaniem blendera, jest to, że nic się nie marnuje. Gdy zblendujesz owoce cały błonnik i składniki odżywcze zachowujesz wewnątrz swoje naczynia.

Fot.Pixabay

Jak odróżnimy dobre blendery od trefnych modeli?

Nasze testy wykazały, że najlepsze blendery to głównie maszyny, które zapewniają moc połączoną z płynnymi rezultatami. Za przykład możemy obrać model Vitamix Proffesional Series 750. Chociaż jest niezwykle mocny, nie grzeje się, dzięki czemu można wykorzystać go do długiej pracy, osiąga niezwykle wysokie ceny. W niektórych sklepach kosztuje niemal dwa tysiące złotych. Nie jest tani. Jednak, gdy wyposażymy się w ten sprzęt, mamy pewność co do tego, że inwestycja była słuszna. Z drugiej strony niektórzy z nas mogą preferować blendery ręczne. Wyposażenie się w blender ręczny jest również dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na kompaktowej pomocy kuchennej. Dzięki modelom ręcznym możecie ubijać pokarmy bezpośrednio w garnku. Za ich pomocą w wygodny sposób ubijecie ziemniaki lub poszatkujecie makaron. Dodatkowo blendery ręczne charakteryzują się tym, że producenci umieszczają w nich wiele trybów pracy i gadżetów. Uważamy, że jak na tak poręczne i niewielkie urządzenia, są naprawdę wszechstronne.

W jaki sposób powinniśmy podejść do wyboru nowego blendera?

Zwróćcie uwagę na to, czego tak naprawdę potrzebujecie w swojej kuchni. Kiedy wybieracie blender, musicie postawić przede wszystkim na urządzeniu, które będzie służyło waszym potrzebom. Zdecydujcie, czy pragniecie siekać warzywa, owoce, robić domową salsę, czy też szykować zupę na obiad. Wbrew pozorom przygotowanie zupy na obiad w blenderze jest jak najbardziej możliwe i przede wszystkim wygodne. Jeśli chcecie uzyskać pełnowymiarowy blender, który będzie nadawał się do większości zadań, poszukajcie urządzeń wyposażonych w 5 różnych biegów. Każdy z nich będzie nadawał się do obróbki innego rodzaju pokarmu. Dzięki takiemu podejściu wyposażycie się w sprzęt, który będzie sprawdzał się w przypadku różnorodnych zadań. Blendery, które oscylują w wysokich kwotach, bardzo często odtrącają potencjalnych nabywców. Powinniście jednak dać im szansę. Okazuje się, że najdroższe z blenderów pełnią funkcję nie tylko maszynki do mielenia żywności, ale także robota kuchennego. Możliwe, że wydacie więcej. Otrzymacie jednak dwa urządzenia w jednym.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here