cena homara

Przychodząc do eleganckiej restauracji pełnej kunsztownych mebli i zastaw można spodziewać się pięknie wyglądających i pachnących potraw. Popularne w kartach dań są drogie mięsa, przeróżne rodzaje makaronów i owoców morza.

Bardzo cenionym i popularnym produktem, którego można skosztować w takich miejscach, jest homar, który wyróżnia się swoimi wielkimi szczypcami i wyrazistą, czerwoną barwą pojawiającą się po jego ugotowaniu. Kojarzony najczęściej z luksusowym obiadem, ten skorupiak zachęca swoim delikatnym dla podniebienia mięsem oraz bogactwem białek i witamin potrzebnych do funkcjonowania organizmu. Korzystnie wpływa również na nasze zdrowie poprawiając pracę układu sercowo – naczyniowego, o czym niewiele osób wie. Niestety pomimo wielu korzyści płynących z jedzenia homarów, wysoka cena skutecznie nas odpycha od dobrych jakościowo potraw i w zamian decydujemy się na tańsze i mniej zdrowe zamienniki.

Cena homara w restauracji

W karcie dań znajdziemy najczęściej ceny wahające się od 150 do 300 złotych za jedną sztukę żywego homara, a celując w najlepszą jakość i odwiedzając najlepsze restauracje w mieście czy nawet kraju, takie danie kosztować nas może jeszcze więcej. Homary nie są jednak tak drogie bez przyczyny i wielbiciele tych skorupiaków gorliwie podkreślają, że są warte swojej ceny. W Polsce nadal są niestety produktem trudno dostępnym, jeżeli chodzi o żywe osobniki. W supermarketach można często się natknąć na homary mrożone, w już o wiele niższej cenie, jednak co za tym idzie są one gorszej jakości i nie będą smakowały tak, jak te żywe, perfekcyjnie przyrządzone przez najlepszych szefów kuchni luksusowych restauracji.

Samo przyrządzanie tych skorupiaków nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego też tyle za nie płacimy. Po ugotowaniu żywego stworzenia w osolonym wrzątku, należy specjalnymi narzędziami usunąć jego wnętrzności i dostać się do mięsa, co adekwatnie wpływa na jego cenę, w którą nie wlicza się samego homara i jego mięsa, ale również jego umiejętne przyrządzenie. Najsmaczniejsze mięso znajduje się w szczypcach homara, ale znajdziemy je też w korpusie skorupiaka, jak i w jego ogonie. Homara można jeść na wiele różnych sposobów: bez żadnych dodatków, z masłem u boku, upieczonego na grillu, ugotowanego na parze, podanego w zupie rybnej czy w sałatce.

Spożywając tego skorupiaka trzeba spodziewać się bałaganu. Mimo ekskluzywnej natury potrawy, nie używa się do jej jedzenia sztućców, tylko własnych dłoni.

Homar, chociaż nie należy do najtańszych produktów, skradł serce wielu koneserom owoców morza i nadal nie przestaje tego robić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here