Fot.Pixabay

Inteligentne gotowanie wymaga względnie prostych w obsłudze narzędzi do pracy. Oprócz tego, że będą proste, powinny być również efektywne. Jednakże większość osób niepotrzebnie oddaje się masywnym zakupom, gdy tylko coś przyjdzie im do głowy. W rezultacie zapełniają swoją kuchnię nie do końca potrzebnymi im urządzeniami. Polecamy wam powoli gromadzić swoje zapasy, zamiast oddawać szałom zakupowym. W ten sposób zaczniecie ułatwiać swoje działania w kuchni, zamiast je utrudniać. Przede wszystkim polecamy wam przejrzeć wszelkie narzędzia kuchenne, które gromadzicie w szafkach. Potencjalnie zbędne produkty możecie usunąć, aby zrobić miejsce na te potrzebne. Świat kuchni opiera się jednak na setkach różnorodnych artykułów. Pomożemy wam zrozumieć, które z narzędzi będą najbardziej potrzebne.

Zacznij od dobrej patelni z nieprzywierającą powłoką

W każdym gospodarstwie domowym powinna znaleźć się specjalna patelnia z nieprzywierającą powłoką. Patelnia, która idealnie sprawdzi się podczas przygotowywania jajek, naleśników i różnych przekąsek z warzyw. Patelnia, która została wyposażona przez producenta w nieprzywieralne dno, jest niezwykle wszechstronna. Przykładowo możemy za jej pomocą przygotować ryby i mięso bez dodatkowej ilości tłuszczu. Taka funkcja sprawdzi się idealnie w trakcie diety. Przygotujecie za jej pomocą także sosy i warzywa. Musicie jedynie pamiętać o tym, aby używać jedynie nieściernych narzędzi. Metalowe szpatułki i łopatki uszkodzą nieścierną powłokę i patelnia będzie nadawała się do wyrzucenia.

Fot.Pixabay

Rondelek i pojemny garnek, czyli kolejne niezbędniki w twojej kuchni

Rondel to doskonałe narzędzie, którego za żadne skarby nie powinno zabraknąć w waszej kuchni. Sprawdza się najlepiej wtedy, gdy musisz ugotować coś płynnego. Podgrzewanie zupy, odgrzanie sosu lub przyrządzenie większej ilości pokarmu za jednym zamachem jest banalnie proste, jeśli masz rondel. Pomimo tego, że klasyczne rondelki mieszczą nawet 4 litry płynów, są niezwykle łatwymi narzędziami w manewrowaniu. Ich elastyczna konstrukcja sprawia, że są idealnymi środkami do gotowania zarówno w przypadku kilkuosobowej rodziny, jak i szykowania posiłków dla jednej osoby. Kiedy znajdziesz już swój wymarzony rondel, upewnij się, że producent wykonał go ze stali nierdzewnej. Metal ten potrafi znieść zarówno próby czasu, jak i uszkodzenia mechaniczne. W przypadku chęci na zupę lub przygotowania dania, takiego jak gulasz najlepiej wyposażyć się w coś obszernego. W każdej kuchni powinien zagościć chociaż jeden pojemny garnek. Nie oszczędzaj na wielkości, bo nigdy nie wiesz, kiedy się przyda. Wybierz nawet dwunastolitrowy garnek.

Głęboka patelnia

Te patelnie mogą mieć naprawdę wiele różnorodnych zastosowań. Włączamy w to pieczenie oraz duszenie warzyw. W rzeczywistości głęboka patelnia może zaoszczędzić wam zabawy z garnkami przegotowującymi jedzenie na parze. Patelnie o wiele łatwiej wyczyścić. Podstawki od garnków na parze mają mnóstwo dziurek, w które dostaje się jedzenie podczas gotowania. Głęboka patelnia może mieć jeszcze kilka innych zastosowań. Przykładowo możesz wykorzystać je zamiast blachy do pieczenia.

Nie obędziesz się bez dobrej jakości noży

Jeśli przygotowujesz swoje posiłki samodzielnie w domu, nie możesz obyć się bez dobrego noża w kuchni. Chyba każdy z nas zgodzi się z tym, że jest to absolutna podstawa. Jeśli nie masz zbyt wiele pieniędzy na ten gadżet kuchenny, polecamy ci zakup jednego porządnego noża zamiast kilku różnych modeli. W rzeczywistości noże do wszystkiego są tak naprawdę do niczego. Zamiast pięciu noży o różnym kształcie, po prostu kup jeden nóż szefa kuchni. Kucharze przygotowują 90% zadań za pośrednictwem tego jednego przyrządu. Dlaczego zatem nie mielibyśmy się uczyć od najlepszych? Zdecydowanie polecamy ci zakup noża ząbkowanego. Oczywiście, jeżeli budżet pozwoli na to, aby wyposażyć kuchnię w więcej niż jeden model. Noże ząbkowane podobnie jak nóż szefa kuchni, można wykorzystać do różnorodnych czynności.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here