Fot.Pixabay

Firma Scanpan od ponad 60 lat stara się spełnić swoje zamierzenia związane z tworzeniem wysokiej jakości urządzeń kuchennych. Produkują przede wszystkim fantastycznej jakości patelnie. Ich narzędzia stanowią nie tylko jedne z najtrwalszych narzędzi na rynku. Całe przedsięwzięcie polega na produkcji poprzez sposoby przyjazne dla środowiska. Producent odlewa każdy element ręcznie. Wszystkie części tworzy w Danii. Aluminium, z którego korzystają, pochodzi głównie z recyklingu, który opiera się na metodach high-tech. Nieustannie dokładają wszelkich starań do tego, aby nadążyć za rozwojem nowinek technologicznych. To właśnie dzięki tym metodom Scanpan jest tak doskonale znany na całym świecie.

Dlaczego Scanpan to patelnia bezpieczna dla środowiska?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Scanpan jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Jeśli zależy wam na tym, aby mieć w swoje kuchni ekologiczny produkt, postawcie na patelnie od tego producenta. Jednak co tak naprawdę sprawiło, że powłoki ich patelni są zgodne z naturą? Powłoki patelni produkowane przez Scanpan są całkowicie wolne od toksycznych substancji chemicznych, dzięki czemu producent przygotowuje je w ekologiczny sposób. Mimo to metalowa powłoka oferowana przez producenta może wytrzyma niezwykle wysokie temperatury, nawet do 260 stopni. Zapewnia to zarówno niebywałą trwałość podczas gotowania, jak i długowieczność dla twojego urządzenia kuchennego. Śmiało możemy polecić ten rodzaj patelni każdemu, kto nie chce wybierać spośród najtańszych narzędzi.

Fot.Pixabay

Co sprawia, że powłoka ekologicznych patelni jest tak unikalna?

Wiele warstw nieprzywierającej powłoki nałożone jedna na drugą, to narzędzie, którego potrzebujesz w swojej kuchni. Producent wyposażył ten produkt zarówno w małe i duże cząstki wzmacniające dno patelni. Są one wtryskiwane pod jej powłoki na etapie produkcji. Producent opracował swoją unikalną metodę warstwowania produktów. Opiera się ona na znacznym zwiększeniu grubości produktu. Zazwyczaj nawarstwiana patelnia poszerza się aż o 30% swojej szerokości. Dzięki temu jej poziom twardości, ścieralności i odporności na różnorodne uszkodzenia mechaniczne znacznie wzrasta. Patelnia przechodzi ten proces nie bez powodu. Dzięki niemu użytkownicy osiągają znacznie lepszą wydajność w swojej kuchni. Oprócz efektywnego gotowania patelnia sprzyja jej konserwacji, zatem czyszczenie staje się znacznie mniej uciążliwe. Radykalne i nowoczesne urządzenia stosowane przez Scanpan tworzą oryginalną powłokę znaną jako Stratanium. Powłoka ta spełnia wszelkie standardy. Jest wykorzystywana nawet w kuchni prawdziwych kucharzy. Jak wiadomo, w profesjonalnej kuchni obowiązują wysokie standardy, które nie mogłyby pozwolić na zakup trefnego sprzętu do gotowania.

Najważniejsze znane nam zalety powłoki Stratanium

Jednym z najważniejszych czynników, który zauważy każdy szef kuchni, jest solidna jakość powłoki Stratanium. Oczywiście na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli, jednak większość z nich nie jest wykonywana ekologicznymi metodami. Powłoka Stratanium wykorzystana do produkcji powyższej patelni to najwyższy stopień kruchości, który nie zanieczyszcza środowiska. Dzięki świetnie wygładzone i w dodatku grubej powłoce patelnia oferuje doskonałe przypieczenie potraw podczas smażenia. Uważamy, że jest to niezwykle wyjątkowa cecha w zestawieniu z właściwościami producenta Scanpan. Jeśli nabędziesz ten produkt, uzyskasz w swojej kuchni narzędzie, które pozwoli ci wydobyć wyśmienity smak potraw. Sprawdzi się ona o wiele lepiej w porównaniu z klasycznymi patelniami wyposażonymi w nieprzywierającą powłokę. Powłoka Stratanium jest oparta na najnowszych technologiach, które pozwalają wypolerować stal i aluminium na stopień gładkości podobny do lustra. Jeśli chodzi z kolei o estetykę prezentowaną przez Scanpan, nie możemy im niczego zarzucić. Wypolerowana powierzchnia patelni nada twojej kuchni niepowtarzalny elegancki wygląd.

Z czego najbardziej dumny jest producent Scanpan?

Producent przede wszystkim szczyci się tym, że dostarcza nam naczynie kuchenne wyprodukowane w tak zrównoważony sposób. Jest przyjazne dla środowiska. Każdy z elementów patelni wykorzystuje aluminium odzyskiwane z wykorzystanych produktów. Przykładem mogą być resztki opakowań na warzywa i puszek na różnorodne napoje. Mimo takiej praktyki Scanpan potrafi wykonać doskonałe naczynia kuchenne.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here