Fot.Pixabay

Przy tak wielu zestawach różnorodnych noży trudno jest nam się zdecydować na jeden konkretny model. Który zestaw będzie ostatecznie dobrym wyborem w naszym domu? Przeważnie producenci dzielą noże na produkty niemieckie i japońskie. Oddziela je głównie kilka kluczowych punktów. Należy do nich grubość ostrza, sam kształt, jak i sposób wykonania rękojeści. Niektóre modele mogą być cięższe i grubsze. Z kolei te przeznaczone do bardziej precyzyjnych zadań, będą charakteryzowały się cienkim ostrzem. Global to firma, która od wielu lat produkuje jedne z najlepszych noży. Cieszą się one uznaniem dosłownie na całym świecie. Dziś przybliżymy ci nieco ich ofertę.

Godne uwagi fakty dotyczące japońskich noży

Wyprodukowane na japońskim rynku noże od producenta Global, to kawał solidnego żelaza, które sprawdzi się w każdej kuchni. Zapewniają one doskonałą moc cięcia i nie tępią się zbyt szybko. Cienkie i wytrzymałe ostrze sprzyja przede wszystkim precyzyjnym zadaniom podczas krojenia. Trzymanie tego noża z pewnością przywodzi na myśl posługiwanie się sporą brzytwą. Łatwe wykonanie precyzyjnych cięć to mimo wszystko nie koniec zalet produktu. Całkowicie pozbawiona szwów konstrukcja japońskiego noża zapobiega odkładaniu się żywności na jego krawędziach. Warto wspomnieć tutaj o niemieckich nożach. Chociaż są to produkty równie wysokiej klasy, tworzą problemy związane z czyszczeniem. Bardzo często do ich ostrza przyklejają się kawałki jedzenia. Nóż musi dobrze kroić, jednak jego funkcjonalność będzie opierała się przede wszystkim na tym, jak długo nam posłuży. Japońskie noże są bardzo łatwe w konserwacji. Dlatego też jest to świetny wybór, jeśli chcesz dodać do swojej kuchni żywotne narzędzie. Noże te mają dodatkowo antypoślizgowe rączki dla bezpieczeństwa.

Fot.Pixabay

Jak wybrać najlepszy zestaw noży?

Ludzie bardzo często zastanawiają się nad tym, który zestaw noży Global wybrać. Faktycznie warto się nad tym zastanowić. Musicie zwrócić uwagę na to, że noże te nie należą do najtańszych. Chociaż cena nie zwali was z nóg, raczej nie powiemy o nich jako o budżetowym produkcie. Chociaż wszystkie noże od producenta Global charakteryzują się podobnymi właściwościami, każdy zestaw ma inne przeznaczenie. Różnią się one typami i odmienną konstrukcją, która wpływa na sposób, w jaki je wykorzystamy. Prowadzi to zazwyczaj do dwóch istotnych pytań. Jaki rodzaj zestawu będzie nadawał się do potrzeb naszej kuchni? Warto też zapytać o to, w jaki sposób przyrządzasz swoje posiłki. To pomoże ci zdeterminować, które noże będą wykorzystywane w twojej kuchni najczęściej. Poniżej wymienimy kilka zestawów.

7-częściowy zestaw noży od producenta Global

Zestaw składający się z siedmiu noży to niewątpliwy faworyt od producenta Global, który powinien zagościć w twojej kuchni. To jeden z liderów na rynku. Popularność tego zestawu sięga już ponad dekady. To kompletny zestaw noży do dosłownie wszystkich zadań kuchennych. Jeżeli pragniesz sprawić sobie lub komuś kompleksowy prezent do wszystkich zadań w kuchni, wybierz go. Znajdziesz w nim zarówno narzędzia kuchenne do obierania, krojenia, siekania, jak i usuwania żyłek. Odpowiednimi modelami noża pokroisz mięso, chleb oraz warzywa i owoce. Producent zwrócił uwagę na to, że najchętniej używane przez ludzi noże to nóż szefa kuchni i specjalny ząbkowany nóż do chleba. To sprawiło, że nie mogło ich zabraknąć w zestawie. Modele te są dosłownie wszystkim, czego potrzebujesz do przygotowywania posiłków. Producent zadbał o wszystkie standardy związane nie tylko z funkcjonalnością, ale także z estetyką. Akrylowe panele, które oddzielają od siebie poszczególne noże w zestawie, nadają im eleganckiego wyglądu.

Jakie noże znajdziemy w powyższym zestawie?

Oczywiście eleganckie opakowanie to nie wszystko. W zestawie znajdziemy noże do obierania, nóż uniwersalny, który posłuży nam do wszystkich zadań w kuchni. Producent nie oszczędził również na nożyku do warzyw, nożu do mięsa, chleba, nożu kucharskim i specjalnym narzędziu do rozdzielania pokarmów.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here