Fot.Pixabay

Na rynku dostępnych jest wiele artykułów kuchennych, które służą nam podczas gotowania jako narzędzia podstawowej potrzeby. Chociaż producenci bardzo często obiecują nam, że posiadanie ich konkretnego produktu odmieni nasze życie, nie zawsze udaje im się tego dokonać. Wprawdzie wielu urządzeń rozpoznawanych jako pomoc kuchenna nigdy nie będziemy potrzebowali w swojej kuchni. Będą one zajmowały jedynie miejsce i niepotrzebnie wydamy swoje pieniądze. Zatem w jaki sposób możemy stwierdzić, czy dany produkt faktycznie jest wart zachodu? W poniższym wpisie zebraliśmy zestawienie różnorodnych gadżetów. Pomożemy wam określić, które z nich mogą przydać się w kuchni.

Specjalna maszynka do kruszenia czosnku

Czosnek to dodatek, który gości w tak wielu daniach, że chyba każdy z nas będzie posiadał kilka ząbków w kuchni. Znajdziemy go w kuchni azjatyckiej, włoskiej, amerykańskie, a także w wielu polskich i indyjskich przepisach. Czosnek to dodatek spopularyzowany dosłownie na całym świecie. Dlatego też naszą propozycją jest specjalna wyciskarka, która zaoszczędzi ci bólu i emocji związany z wyciskaniem i obieraniem czosnku. Specjalna wyciskarka do czosnku, którą możesz nabyć przez internet w różnorodnych kształtach, znacznie przyspieszy obróbkę tej przyprawy. Jeśli twoje następne danie będzie wymagało dodania czosnku, za pomocą tego urządzenia przygotujesz go dosłownie w moment. Kiedy zrozumiesz, że nie musisz już więcej obierać czosnku, to urządzenie kuchenne stanie się jednym z twoich ulubionych. Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku to wcisnąć niewielką dźwignię, która przepchnie pozostałości przez praskę. Skórka zostanie wypchnięta bokiem maszyny, a wy pożegnacie się z palcami przesiąkniętymi wonią czosnku.

Fot.Pixabay

Rozdrabniacz żywności, który zastąpi blender

Przygotuj swoją ulubioną salsę do kanapek lub koreczków, szybciej niż zdążysz wypowiedzieć słowo fiesta! Z progresywnym rozdrabniaczem żywności szybko pojmiecie, że jest to prawdziwy niezbędnik w kuchni. Możesz wypróbować ten przyrząd na wiele różnych sposobów. Przygotuj seler, marchewkę i ziemniaki, które w kilka chwil zamienisz w składniki na pyszną sałatkę. Wszystkie warzywa niezbędne do stworzenia swojego dania lub dodatku do obiadu posiekasz szybciej od szefa kuchni. Możesz także pomóc sobie za pomocą tej maszynki, gdy zaczniesz przygotowywać babeczki. Po prostu włóż orzechy, jabłka, mandarynki lub inne owoce do urządzenia. Posiekaj wszystko na drobne elementy i wykorzystaj je do nadziewania babeczek. Urządzenie to zastąpi ci nawet wysokiej jakości blender, jeśli chodzi o dynamiczne krojenie. Urządzenie to ma swoją własną podstawkę. Jeżeli jednak preferujesz, możesz wykorzystać klasyczną deskę do krojenia, gdy zaczniesz siekać żywność. Podstawka pomoże ci jednak zachować kuchnię w czystości. Po prostu odwróć swój siekacz i napełnij go niezbędnymi składnikami.

Obieraczka do warzyw, która efektywnie zastąpi nóż

Każdy, kto nie korzysta w swojej kuchni z obieraczki do warzyw i owoców, powinien przetestować to urządzenie. Gdy wypróbujecie je raz, nie wrócicie do krojenia za pośrednictwem noża. Nawet najlepszy nóż do krojenia nie będzie w stanie zastąpić obieraczki podczas przygotowywania warzyw. Co najważniejsze, jest to jedno z niezwykle łatwych w obsłudze urządzeń. Nie potrzebujesz wielu godzin praktyki w przypadku obieraczki, aby nabyć niezbędnych umiejętności. Po prostu wystarczy trzymać warzywo lub owoc pod odpowiednim kątem i dynamicznie przeciągać. Ta czynność zostaje wykonana niemal automatycznie. Rękojeść w obieraczkach do warzyw zostaje skonstruowana w taki sposób, aby pasować zarówno do osób leworęcznych, jak i praworęcznych.

Rozdzielacz do warzyw

Wyobrażasz sobie rozdzielanie marchewki, ziemniaków, cebuli i wszystkich innych warzyw krok po kroku, aby przyrządzić wymarzoną zupę na obiad? Jeśli posiadasz w swojej kuchni rozdzielacz do warzyw, możesz zapomnieć o żmudnym nacinaniu nożem. Wystarczy, że obierzesz niezbędne składniki, takie jak na przykład marchewkę i seler, po czym umieścisz je w swoim narzędziu. Kilka ruchów wystarczy, aby poszatkować warzywa w paski lub kostkę. Szybkie cięcia w niewielkie rozmiary robią wrażenie, gdy zwrócisz uwagę na to, jak niewiele czasu zajęła ci całą czynność.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here