Fot.Pixabay

Sezon grillowy już dawno nas opuścił. Prawdopodobnie w momencie, w którym nastała zimy, jesteśmy skazani na gotowanie z dala od świeżego powietrza. Zapominamy o zapachu węgla drzewnego i odgłosie muzyki roznoszącej się po ogródku. Mimo wszystko nie oznacza to, że musimy całkowicie zrezygnować z grillowanych potraw. Zapytacie, w jaki sposób możemy tego dokonać? Wystarczy, że wyposażymy się w patelnię do grillowania. Ten przyrząd kuchenny potrafi przywrócić wakacyjne wspomnienia o każdej porze roku. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Postaramy się przykuć waszą uwagę do najlepszych modeli. Takich patelni, które są naprawdę warte swojej ceny.

Jak sprawdzi się szeroka kwadratowa patelnia do grilla pochodzenia amerykańskiego?

Model znany pod nazwą Stab Square Grill to jedna z patelni, której nie możemy przeoczyć. Szczególnie jeśli chcemy przenieść nasze możliwości związane z grillowaniem na zupełnie inny poziom. To jeden z pierwszych wyborów na naszej liście z uwagi na to, jak wiele pozytywnych opinii patelnia otrzymuje w internecie. Chociaż Le Creuset to patelnia, której nie sposób przeoczyć w grillowym asortymencie, model Stab Square ma kilka zalet, których jej brakuje. Jeżeli jednak dokonamy dokładnego zestawienia między ich funkcją i wydajnością, szybko zauważymy, że modele tych patelni są dosyć podobne. Jedna z najlepszych cech tej patelni, to jej wysokiej jakości, niezwykle odporny grzbiet. Chociaż większość osób parających się domowymi grillami niezbyt chętnie zapłaci za nią cenę zbliżoną do modelu Le Creuset, naszym zdaniem warto. Dno modelu Square jest równomiernie rozłożone. Dzięki temu możecie mieć pewność, że pomimo szerokich kratek na dnie, potrawy będą grillowały się równomiernie.

Fot.Pixabay

Dlaczego kwadratowe patelnie są tak dobrymi przyrządami do grillowania?

Przede wszystkim uważamy, że patelnie do grillowania o kwadratowym kształcie ze wzmocnioną powłoką, oferują całkiem dobre zestawienie ceny do jakości. Jest to równowagą, którą chcemy zachować, gdy dokupujemy coraz to nowszy sprzęt do naszej kuchni. Dodatkowo patelnie te są spopularyzowane na tyle, że dostaniemy je w większości sklepów. Zarówno w tych internetowych, jak i rozmieszczonych stacjonarnie w naszej okolicy. Z drugiej strony między różnymi modelami patelni do grilla występują dosyć znaczące różnice. Musicie zwrócić na nie uwagę, jeśli chcecie, aby wasze zakupy sprzętu do kuchni okazały się trafne. Mowa tutaj głównie o wadze poszczególnych modeli. Patelnia grillowa Square to model o wiele cięższy od niezwykle popularnego modelu patelni Le Creuset. W zależności od rozmiaru niektóre z nich mogą ważyć nawet kilogram.

Ponadczasowy klasyk wśród patelni do grilla, który nie kosztuje zbyt wiele

Jeśli twoja przygoda z grillowaniem dopiero się zaczyna, prawdopodobnie nie chcesz wydawać na nowy sprzęt do kuchni fortuny. To bardzo rozsądne podejście, które powinno być kultywowane przez nas bez względu na dziedziny zakupów. Chęć rozpoczęcia swojej przygody z grillem w domu musimy poprzeć odpowiednim ekwipunkiem. Jeśli chcemy zatem sprawić sobie patelnię do grilla, która nie będzie zbyt droga, pomyślmy o modelu Lodge Logic. Jest to budżetowe rozwiązanie, które mimo niewielkich kosztów wywiera całkiem niezłe wrażenie podczas użytkowania. W rzeczywistości patelnia Lodge kosztuje połowę tego, co popularny model Le Creuset. Mimo wszystko jest to całkiem solidny kawał żelastwa, który pomoże nam przyrumienić mięso. Modele patelni do grilla Lodge mają nietypową zaletę. Są one pokryte warstwą przypraw. Producent nakłada na patelnię olej sojowy, który jest podgrzewany na powłoce w niezwykle wysokiej temperaturze. Taki proces wypalania wymaga kilkunastu powtórek. Dzięki temu otrzymujemy patelnię z powłoką, która ma na sobie gotową słoną przyprawę.

Fot.Pixabay

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here