Fot.Pixabay

Zazwyczaj nadchodzące lato zwiastuje nieustanny deszcz, grom z nieba i kwitnące drzewa. Kiedy lato jest coraz bliżej, marzymy o tym, aby wygodnie rozsiąść się w ogrodzie i przygotować soczyste mięso na grillu. Tak naprawdę każdy z nas wie, co oznacza nadejście sezonu grillowego. Niektórym z nas brakuje go mniej, z kolei innym nieco bardziej. Pewne jest jednak to, że wszyscy możemy go sobie nieco umilić, jeśli wybierzemy odpowiedni model grilla do obróbki pokarmu.

Co powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem grillowania?

Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją pierwszą przygodę z grillowaniem, nigdy nie jest za późno na nadrobienie strat. Chcemy jednak zwrócić waszą uwagę na pewien aspekt. Aby ludzie rozważyli nieco więcej możliwości podczas wyboru zestawu na grillowanie na świeżym powietrzu. Wśród rodzajów grilla, z którymi możesz się spotkać, warto wymienić przede wszystkim modele zasilane na pellet, gazowe oraz na węgiel drzewny. Niektóre osoby mogą także być doświadczonymi fanami grilla. Okazuje się, że coraz więcej ludzi pragnie wypróbować nowych modeli z biegiem czasu. Niektórzy z nas mogą się także przeprowadzić w miejsce, w którym nie wystarczy im przestrzeni do ustawienia pięciopalnikowego grilla na gaz. W takim wypadku bez względu na preferencje będziemy zmuszeni do zmiany. Zanim jednak kupisz nowy grill, zapoznaj się z naszymi kilkoma uwagami, aby rozważyć wszystkie niezbędne opcje.

Fot.Pixabay

Co wiemy o grillach na gaz?

Grille na gaz to przede wszystkim jedne z najpopularniejszych opcji wśród wykorzystywanych na świeżym powietrzu. Swoją popularność naszym zdaniem zawdzięcza temu, że niezwykle łatwo go obsłużyć. Grille gazowe zapalają się bezpośrednio po wciśnięciu przycisku, dzięki czemu nie musimy czekać na ich rozpalenie. Szybko się nagrzewają i niemal natychmiast rozpoczynają gotowanie. Dzięki pokrętłom, które służą do regulacji temperatury, możemy w bardzo prosty sposób operować całym przebiegiem grillowania. Dodatkowym atutem grilli na gaz jest to, że większość modeli ma wiele palników. W ten sposób szybko stworzymy kilka stref gotowania. Przykładowo jedna strona może posłużyć nam do zrumienienia piersi z kurczaka, z kolei na drugiej możemy grillować warzywa. Oczywiście grill ten nie będzie osiągał tak wysokich temperatur, jak w przypadku modeli opalanych węglem, jednak sprosta większości zadań. Grille te wymagają zbiornika na propan, który zasili gotowanie. Dlatego też są zabezpieczone przed tym, żeby konstrukcja nie mogła osiągnąć zbyt wysokiej temperatury.

Grille opalane węglem

Grille opalane węglem trudno zastąpić pod względem temperatury, którą mogą osiągnąć. Węgiel potrafi nagrzać się i bardzo długo utrzymywać ciepło, co doprowadza do kumulacji temperatury w jednym punkcie. Jeśli zależy wam na długim, wieczornym grillowaniu z przyjaciółmi nad tlącym się grillem, jest to model dla was. Większość z nas prawdopodobnie kojarzy świetny smak opalanego węgla. Dym, który unosi się nad potrawami, sprawia, że mięso otrzymuje interesujący dymny posmak. Grille na węgiel drzewny mają kilka wad i zalet, jednak są wybierane głównie z uwagi na to, że stanowią budżetową wersję. Trudno o tańsze urządzenia wśród grilli. Jako wadę, musimy uwzględnić to, że rozpalenie brykietów i węgla drzewnego może niekiedy sprawiać problemy. Tym bardziej, jeśli próbujecie rozpalić grilla podczas wietrznej pogody. W niektórych przypadkach okazuje się, że jest to wybór kiepski dla początkujących.

Grille na pellet

Urządzenia na pellet są nowoczesne, stylowe i mają konstrukcję, która ułatwia ich rozpalenie bez względu na aktualną pogodę. Grille te wykorzystują pellety ze sprasowanego drewna zamiast węgla. Możemy powiedzieć, że ten model grilla stanowi pewnego rodzaju hybrydę między grilla na gaz i na węgiel. Łączy ich zalety, jednak nie przenosi wad, którymi się charakteryzują. Pellety oferują łatwą regulację temperatury, proste rozpalanie oraz wytrzymałą konstrukcję urządzenia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób się do nich przekonuje.

Fot.Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here