Fot.Pixabay

Niezależnie od tego, czy aktualizujesz istniejącą już kuchnię, czy też przymierzasz się do zbudowania zupełnie nowej, czeka cię sporo pracy. Próba przemyślenia wszystkiego od początku do końca czasami zdaje się nas przerastać. Powstaje ogromny ciąg myśli dotyczących tego, gdzie powinniśmy rozmieścić nasze urządzenia. Jaki kolor ścian wybrać? Czy połączyć kuchnię z salonem, czy też może stworzyć jedynie niewielki aneks kuchenny? Aby pomóc innym oswoić się z myślą przebudowy lub budowy kuchni, omówimy dziś kilka wiążących się z tym aspektów.

Przeprowadź dokładne badanie rynku

Skoro wiesz, że pragniesz nowej kuchni, to już coś. Jednak czego tak dokładnie pragniesz? Wyobrażenie sobie gotowego projektu jest trudne. W dzisiejszych czasach spotykamy tak ogromny wybór w zakresie kolorów, kształtów urządzeń kuchennych i różnorodnych dodatków. Nie dziwi nas to, że wielu ludzi nie ma pojęcia, w jaki sposób powinni znaleźć punkt zaczepienia. Odnalezienie tego, co ci się najbardziej podoba to jedno. Warto jednak pamiętać o tym, aby kuchnia dobrze komponowała się z całą resztą nieruchomości. Pierwszą rzeczą, o którą projektanci będą pytać klientów, jest to, czy pragną bardziej nowoczesnej kuchni, czy też pomieszczenia w stylu retro. Wbrew pozorom wiele osób do tej pory preferuje staromodne klimaty przywodzące na myśl widok klasycznych knajp z ubiegłego wieku. Jeżeli szukacie inspiracji na własną rękę, powinniście docenić moc informacji, która drzemie w internecie. Zaczepcie swoje poszukiwania o strony takie jak pinterest lub Instagram. Znajdziecie tam mnóstwo gotowych projektów, które możecie porównać.

Fot.Pixabay

Oszacuj swój budżet na remont

Jeżeli wiesz już jaki rodzaj kuchni zagości w twoim domu, pozostaje ci porządnie przygotować się do nadchodzących zmian. Musisz w tym wypadku dobrze obliczyć swoje finanse. Zazwyczaj jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić. Oszacowanie budżetu jeszcze przed rozpoczęciem remontu może być bardzo trudne. Czasami będziemy musieli uporać się z nieprzewidzianymi kłopotami w trakcie pracy. Istnieje jednak pewien schemat, dzięki któremu będziecie mogli przygotować się na najważniejsze wydatki. Podzielimy się nim z wami, aby ułatwić wam działanie. Przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na to, ile pieniędzy spożytkujecie na szafki, blaty, urządzenia kuchenne i ich instalacje. Policzcie z góry to, co będzie pewnym wydatkiem. Jak wiele pieniędzy wydacie na nową lodówkę, nową kuchenkę oraz na instalację gadżetów kuchennych. Dowiedz się, jaki jest twój ogólny budżet, aby wydzielić go na wspomniane przez nas sekcje zakupów. Jak nietrudno się domyślić każda z sekcji musi być odpowiednio posortowana w zależności od rozmiarów kuchni.

Projektowanie pomieszczenia

Jeżeli wiesz jaki typ kuchni pragniesz stworzyć, masz oszacowany budżet, który przeznaczysz na ten projekt, nastał czas na szczegółowe plany. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak zabawnym elementem, może być projektowanie pomieszczenia. Możemy wyciągnąć z tego mnóstwo frajdy. Najważniejszym w planowaniu rozmieszczenia nowych sprzętów kuchennych, jest to, że możesz puścić wodze fantazji. Jeżeli zajmujesz się projektem kuchni samodzielnie, dobrym pomysłem jest zrobienie pomiarowego szkicu, aby oszacować, gdzie zostanie rozmieszczony poszczególny sprzęt. Wykonaj też pomiary okien, drzwi i sprawdź, czy aby na pewno wszystkie szafki i półki się pomieszczą, zanim wniesiesz je do domu. Nie uważamy, aby samodzielne projektowanie kuchni było czymś złym. Można w ten sposób zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zalecamy jednak, aby każdy na początek udał się do salonu projektowania kuchni i rozważył zakup projektu technicznego od profesjonalisty. Profesjonaliście dysponują świetnym oprogramowaniem, które wykona za nas istotne pomiary. Dodatkowo mają rozległe doświadczenie i mogą posłużyć dobrą radą.

Fot.Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here