Fot.Pixabay

Znalezienie inspiracji wśród niezwykle nowoczesnych kuchni jest w dzisiejszych czasach niezwykle proste. Wystarczy zajrzeć na strony, które podsuną ci kilka propozycji dotyczących modernizacji lub gruntownego remontu tego pomieszczenia. Nie każdy jest jednak fanem nowoczesności. Niektóre osoby nie mogą oderwać wzroku od fantastycznej kuchni w stylu retro. Zwykle przypomina ona pomieszczenia sprzed dwóch lub nawet czterech dekad. Jeżeli ty też nie możesz oprzeć się tym kuszącym widokom, zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi budowy staromodnej kuchni w naszym wpisie.

Podłoga przypominająca szachownicę

Kiedy przypomnisz sobie stare filmy spopularyzowane przez Hollywood, prawdopodobnie twoim oczom ukaże się stare pomieszczenie gastronomiczne z podłogą w szachownice. Graficzne ustawienia płytek lub linoleum na podłodze podbijało rynek kilkadziesiąt lat temu. Jeżeli myślisz o eleganckim wystroju w stylu retro, być może powinieneś zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Nie powinny martwić cię opinie innych. Podłoga w szachownicę ma swój własny urok, który potrafi przetrwać próbę czasu. W niektórych miejscach w Ameryce Północnej nadal możemy się z nią spotkać. Mamy dla was pewną sugestię, nad którą warto pomyśleć przed rozpoczęciem remontu. Zwróćmy uwagę również na to, że podłoga w stylu szachownicy nie zawsze musi być czarno biała. Możesz w tym przypadku pozwolić, aby nieco poniosła cię fantazja. Dobierz swoją własną kolorystykę. Być może szachownica w twoim wykonaniu będzie miała nieco bardziej jaskrawe odcienie.

Fot.Pixabay

Pastelowe wykończenie kuchni

Nie wiesz zbyt wiele o kuchniach w staromodnym wydaniu, jeżeli nigdy nie zastanawiałeś się nad pastelowymi szafkami i ścianami. Dwadzieścia lat temu to był absolutny hit, który podbijał wówczas rynek. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim pastelowe urządzenia kuchenne, ściany, pastelową kuchenkę i lodówkę. Ten styl potrafi przenieść nas w stylową kuchnię rodem z lat 80. Nie do końca rozumiemy, co kryje się za tymi kolorami, jednak potrafią przynieść ze sobą ducha poprzedniej epoki. Nie obawiaj się subtelnych kolorów, które dla niektórych mogą wydawać się kobiece. Niebieski, żółty czy też nawet różowy kolor urządzeń kuchennych i mebli stworzy wspaniałe pomieszczenie dla całej rodziny.

Kuchenne dodatki w stylu vintage

Z pewnością zastanawiałeś się nad tym, jakie dodatki sprawdzą się w kuchni retro, jeżeli pragniesz wprowadzić kilka staromodnych zmian. Niezależnie od tego, czy szukasz trwałych rozwiązań w swoim pomieszczeniu do gotowania, czy też chcesz znaleźć pewien kompromis między nowoczesnymi kuchniami a stylem retro, załóżmy, że mamy kilka przystępnych rozwiązań. Jeżeli nie chcesz wykonać gruntownego remontu kuchni, możesz wdrożyć nieco urządzeń w stylu vintage, które nadadzą pomieszczeniu niespotykanego klimatu. Wybierz ciemne szafki kuchenne i połącz je z urządzeniami AGD inspirowanymi stylem ubiegłego wieku. Nasza wskazówka to sprzęty o matowych kolorach.

Staromodne oświetlenie w kuchni

Jeżeli chcesz, aby staromodny wystrój kuchni naprawdę odebrał mowę twoim gościom i rodzinie, zadbaj o odpowiedni klimat. Możesz go stworzyć w bardzo szybki i prosty sposób za pośrednictwem właściwego oświetlenia. W dzisiejszych czasach znajdziesz mnóstwo opcji inspirowanych starymi, choć kultowymi projektami minionych lat. W połączeniu z dostępem do nowowczesnej technologii będą wywierały fantastyczny efekt w twojej kuchni. Jeżeli opcja ta nie jest dla ciebie wystarczająca, możemy zasugerować działanie wymagające od ciebie nieco więcej poświęcenia. Możesz udać się do lokalnych antykwariatów i poszukać odrestaurowanego oświetlenia w stylu vintage, pochodzącego z ubiegłego wieku. Sklepy internetowe to kolejna z możliwości, która może pomóc ci znaleźć to, czego szukasz. Poprzeglądaj kategorie retro i wyselekcjonuj wśród nich podłużne, wiszące oświetlenie.

Dodaj odrobinę różowego akcentu

Różowy to kolor, który niezbyt często widujemy w dzisiejszych kuchniach. Niektórzy z was mogą jednak pamiętać, że jeszcze trzydzieści lat temu przekraczał rekordy popularności. Różowy odcień wbrew pozorom oferuje mnóstwo wariacji. Łososiowe szafki, landrynkowe ściany lub sztućce wykończone uchwytami z piaskowego różu, to tylko jedne z nielicznych możliwości. Pamiętajmy również o tym, że różowy świetnie komponuje się z innymi bardziej popularnymi kolorami. Większość z nich prawdopodobnie znajdziesz w swojej obecnej kuchni. Jeżeli nie jesteście pewien co do tego odcienia, poeksperymentujcie. Dodajcie jeden nieznaczny element różu w kuchni i sprawdźcie, w jaki sposób będzie prezentował się na tle reszty wystroju.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here