Fot.Pixabay

Prawdopodobnie nie jeden raz spotkaliście się z opinią dotyczącą tego, że kuchnia to jedno z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu. To miejsce, w którym przygotowujemy kilka posiłków dla siebie lub całej rodziny. Trzymamy tam wiele istotnych dla nas artykułów. Może to być domowa apteczka. Mogą to być także napoje. Oprócz funkcji spiżarki, niektóre większych rozmiarów kuchnie pełnią również rolę jadalni. Dlatego też powinno być dla nas jak najbardziej zrozumiałe to, że pomieszczenie, w którym spędzamy tyle czasu, musi wyglądać estetycznie.

Przemaluj ściany na ciekawy kolor

Przemalowanie ścian w pomieszczeniu to prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych sposobów na odrestaurowanie jego wyglądu. Ta sztuczka sprawdzi się bez względu na naszą aktualną sytuację finansową oraz ilość wolnego czasu. Przemalowanie kuchni zwykle nie będzie wiązało się z dużą ilością pracy. Jeżeli jednak uważasz, że wystrój twojej kuchni starzeje się w zawrotnym tempie, możesz pójść o krok dalej i odmalować nie tylko ściany. Według ekspertów przemalowanie szafek i regałów to niezwykle sprytny trik dzięki, któremu odmłodzimy starą kuchnię o dekadę. Spróbujcie przemalować popękane szafki i półki na nowy, świeży kolor a zobaczycie, że nie trzeba wiele, aby unowocześnić starzejącą się kuchnię. Zmodernizowanie starych szafek cienką wersją białej farby pozwoli ci zakryć ich niedoskonałości. Dodatkowo zyskają one świeży wygląd.

Fot.Pixabay

Podkreśl wygląd kwiatami

Jeżeli poszukujesz idealnej wskazówki wprost od projektantów, oto ona. Postaw na piękne kwiaty, które przyozdobią każde pomieszczenie. Kto powiedział, że nie możesz ożywić za ich pomocą kuchni? Kwiaty pomogą ci nie tylko poprawić wystrój w kuchni, ale także zmodernizują go, jeżeli użyjesz właściwej kolorystyki. Pamiętaj jednak o tym, aby się nie ograniczać podczas wybierania kwiatów. Nie musi to być mała doniczka z maleńkim storczykiem. Pomyśl o kwiatach wiśni pnących się wzdłuż blatu w kuchni. Możesz także zastanowić się nad niewielkim drzewkiem, które swoimi gałęziami będzie okalało okolice lodówki. Stwórz niewielką wysepkę zieleni w swojej kuchni, aby wprowadzić świeżość. Za każdym razem, gdy znajdziesz się w okolicy swoich roślin, poczujesz się niczym w malowniczym ogrodzie. Kiedy już wyposażysz kuchnię w piękne rośliny, nie zapomnij o tym, aby regularnie je podlewać!

Wybuduj w kuchni ciekawy dla oka panel kuchenny

Panel kuchenny to miejsce, które powinno znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni. Jest to nie tylko sposób na dodanie estetyki, ale także praktyczne rozwiązanie. Odpowiednio zabudowany panel kuchenny pomoże sprawnie rozdzielić miejsce w kuchni. Możesz na przykład trzymać w jego okolicy najważniejsze urządzenia kuchenne i gadżety. Jeżeli masz zamiar zainwestować nieco pieniędzy w ulepszenie swojej kuchni, panel kuchenny powinien być twoim celem numer jeden. Dodatkowo powinniście pamiętać o tym, że panel kuchenny to pierwsze, co najbardziej rzuci się w oczy gości, gdy wkroczą do tego pomieszczenia. Nawet niewprawiony obserwator zdoła zauważyć, że twój panel kuchenny kawał dobrej roboty, jeżeli wysupłasz na niego nieco grosza. Eleganckie i nowoczesne płytki natychmiastowo przeniosą wygląd twojej kuchni do przyszłości. Postaw na modne kolory, jednak nie zapominaj o tym, że będą wymagały regularnego czyszczenia, aby zachować swoją estetykę.

Przemyśl, w jakich miejscach trzymasz artykuły kuchenne

Niektórym nie w smak wymieniać kilkuletnie szafki, ponieważ uważają, że mogą posłużyć jeszcze drugie tyle. Być może mają rację, jednak musisz zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie. Jak wiele miejsca możesz zaoszczędzić w swojej kuchni? Nawet najpiękniejsza, nowoczesna kuchnia nie będzie prezentowała się estetycznie, gdy zostanie zagracona setkami gadżetów i artykułów spożywczych na widoku. Ulepszenie szafek i półek na pojemniejsze wersje pomoże ci zażegnać problem związany z nieustannym brakiem miejsca w kuchni. Nasza propozycja to wypróbowanie szafek i regałów z otwartymi półkami. Jest to szczególnie trafiona opcja w przypadku osób, które mogą pochwalić się piękną zastawą stołową i sztućcami w interesujących kolorach.

Fot.Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here