Fot.Pixabay

Niezależnie od tego, czy twoja kuchnia jest prawdziwym antycznym eksponatem sprzed dziesięcioleci, czy też szukasz sposobu na renowację, mamy dla ciebie sposób na jej odmłodzenie. Pamiętaj o tym, że niegdyś modne szafki i żółte płytki położone na panelu kuchennym mogły wypaść z obiegu. Zawsze nadejdzie czas na to, aby zmodernizować swoją kuchnię. Doradzimy ci, w jaki sposób możesz się za to zabrać. Dlatego chcemy zwrócić uwagę na najnowsze trendy dekoracyjne związane z kolorami, kształtami i fasonami wykorzystywanymi w wystroju. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i stwórz swoją wymarzoną przestrzeń do gotowania.

Zwróć uwagę na metalowe elementy w kuchni

Starsze kuchnie zazwyczaj były wykonane z materiałów, które cieszyły się popularnością wiele lat temu. Czas, abyś zaczął przeciwdziałać temu w swoim domu. Metale używane do produkcji kuchennych elementów dziesięć lub piętnaście lat temu, nie cieszą się dziś zbyt dużą popularnością. Producenci prześcigają się w dzisiejszych czasach coraz nowszymi wzorami i innowacjami, które nieustannie odświeżają estetykę kuchennych narzędzi. Jeżeli ostatnim razem zabraliście się za remont kuchni dziesięć lat temu, być może nadszedł czas na to, aby przemyśleć wygląd szuflad, opraw oświetleniowych i listw przytwierdzonych do ścian. Pomyśl również o tym, czy okap, który masz w swojej kuchni, nie postarza jej wyglądu.

Fot.Pixabay

Pomyśl nad wymianą podłogi w kuchni

Panele kuchenne, lodówki, okna i kuchenki to obszary, na których najczęściej skupiamy się, gdy przychodzi do remontu. Jednakże podłoga w kuchni jest obszarem, który odgrywa niezwykle ważną rolę w estetyce tego pomieszczenia. Mimo to okazuje się, że większość osób zapomina o tym istotnym elemencie. Jeżeli nie chcesz, aby twoja podłoga kuchenna ciągnęła cię w przeszłość, pomyśl o zainwestowaniu w parkiet lub nowe płytki ułożone przez fachowca. Z naszych obserwacji wynika, że ostatnimi czasy bardzo popularną stała się ceramika, która wyglądem imituje drewno lub naturalny kamień.

Usuń górną szafkę

Przestarzałe kuchnie były bardzo często projektowane w taki sposób, aby górne szafki pomieściły jak najwięcej naczyń. Jednakże umieszczanie po bokach kuchni wielu szafek i wiszących półek sprawiało, że pomieszczenie stawało się mniejsze. Górne szafki zwykle przyciągały uwagę, przez co kuchnia już przy samym wejściu stawała się optycznie mniejsza. Jeżeli chcesz rozluźnić nieco przestrzeni w swojej kuchni, pomyśl nad usunięciem wiszących półek i szafek. Zamiast tego poukładaj sztućce i naczynia w niżej położonych miejscach. W ten sposób nie będą przyciągały uwagi.

Stwórz wygodne miejsce do siedzenia

Większość kuchni to najbardziej zatłoczone miejsca w domu. Skoro wiemy, że jest to obszar, w którym będą gromadzili się domownicy, dlaczego mielibyśmy nie zapewnić sobie wygodnej przestrzeni do spoczynku? Nowoczesna kuchnia powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale także oferować praktyczne korzyści. Dodaj do swojej przestrzeni kuchennej hoker lub inne miejsce, w którym usiądziesz wraz z gośćmi. Pamiętaj, że w tym przypadku ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Możesz wybrać stołki, które wsuniesz pod blat kuchenny, aby nie zajmowały miejsca na co dzień. Możesz także kupić kilka nowoczesnych krzeseł, które umieścisz wokół stołu.

Zmodernizuj swoje oświetlenie kuchenne

Jeśli zdążyliście już unowocześnić podłogę, urządzenia kuchenne, powymieniać staromodne metalowe elementy na te ze stali nierdzewnej, pomyślcie też o oświetleniu. Niektórzy uważają, że piękne oświetlenie kuchenne to tylko dodatkowy gadżet. My uważamy, że jest to niezwykle istotny element, który pozwala zadbać o bezpieczeństwo i komfort domowników. Ciepłe, niezbyt jaskrawe barwy światła pomagają utrzymać kuchnię w pokojowym nastroju. Jeżeli zależy ci na tym, aby zainwestować w nowoczesny sprzęt, pomyśl o zainstalowaniu ściemniaczu w systemie oświetleniowym. Dzięki temu dodatkowi możesz zadbać o to, aby dostosować natężenie światła do danej pory dnia. Możesz także wydzielić poszczególne miejsca w kuchni, które będą nieco bardziej oświetlone od reszty.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here