Fot.Pexels

Inteligentne lodówki to jedna z najnowszych kategorii na rynku. Urządzenia te pomimo tego, że spełniają klasyczne zastosowanie, zostały rozbudowane o więcej funkcji i możliwości. Producenci promują dziś inteligentne lodówki, które są podłączone do internetu. Dzięki temu mogą w porę ostrzec nas w przypadku braku lodu lub powiedzą nam o konieczności wymiany filtra. Istnieje stosunkowo niewiele lodówek inteligentnych na dzisiejszym rynku. Jest to nowość, która zdobywa na popularności raczej powoli. Najchętniej wybierani producenci to LG i Samsung. Zasłynęli z modeli lodówek, które nieustannie ze sobą funkcjonują pod względem możliwości. Jedna to LG InstaView, z kolei druga to Samsung Family Hub. Każda z nich ma panel i specjalne funkcje. Czym dokładnie jednak się charakteryzują?

Budowa i różnorodne konfiguracje modeli

Zarówno model od LG, jak i ten od Samsunga możemy pochwalić za to, że producenci wykonali je ze stali nierdzewnej. To bardzo dobry krok w kierunku długowieczności, jeśli chodzi o budowę sprzętów niezbędnych w kuchni. W przypadku tych modeli możemy zakupić je w wielu różnorodnych kolorach. InstaView oferuje trzy różne konfiguracje, z kolei producent Samsunga stworzył lodówki czterodrzwiowe i trzydrzwiowe. Samsung poszedł o krok dalej i umożliwił swoim klient korzystanie z lodówki z większą swobodą. Dodatkowa komora, która znajdziecie w tej lodówce, posłuży wam do dopasowania jej na dowolny użytek. Przy zwiększonym stopniu chłodzenia, będzie mogła stać się dodatkową zamrażarką. Samsung zaskoczył nas tym, jak bardzo dowolne konfiguracje potrafi stworzyć. Dzięki temu możemy korzystać z ich inteligentnej lodówki w zgodzie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Zarówno LG, jak i Samsung oferują lodówki w różnych rozmiarach. Ostatecznie to jednak LG ma więcej modeli o różnej pojemności w swoim asortymencie.

Fot.Pexels

Inteligentne funkcje, które otrzymujemy w tych modelach

Lodówka od LG łączy się ze specjalną aplikacją wyprodukowaną na potrzeby obsługi produktu. Aplikacja dostępna jest zarówno na systemach Android, jak i iOS. Głównie pełni ona funkcję alarmu. Jednak oprócz tego pozwoli wam także wykonać nieco zdalnych operacji. Będziecie mogli za pośrednictwem telefonu zmienić temperaturę oraz natężenie chłodzenia. Lodówka będzie wysyłała sygnały na waszą aplikację za każdym razem, gdy coś będzie zagrażało jej funkcjonowaniu. Powiadomi was o otwartych drzwiach lub przecieku. Da wam także znać, gdy zajdzie potrzeba wymiany filtra do wody i kostek lodu. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że aplikacja jest całkowicie kompatybilna z asystentem Google i systemem Alexy. Z drugiej strony mamy produkt od firmy Samsung wyposażony w ogromny ekran. Za pomocą dotykowego ekranu łączymy się z siecią i dowolnie przeglądamy przepisy lub odtwarzamy muzykę. Możemy także za jej pomocą włączyć kamery wewnątrz lodówki, aby podglądać zawartość bez otwierania drzwiczek.

Klasyczne funkcje znane ze starych lodówek. Jak wypadają w najnowszych modelach inteligentnych urządzeń?

Główną cechą lodówki InstaView, na którą musimy zwrócić uwagę, jest jej panel na górnych drzwiach. Pomaga on nam przede wszystkim w wygodny sposób operować jej wszystkimi możliwościami. Panel można niezwykle szybko wygasić. Po dwukrotnym kliknięciu staje się przezroczysty. W ten sposób umożliwia nam zaglądanie do środka lodówki poprzez zewnętrzny panel. Dodatkowo w tym samym panelu producent umieścił ciekawe rozwiązanie. Chociaż brzmi to całkiem komicznie, są to drzwi wbudowane w drzwiach. Oznacza to, że możemy uchylić część dostępu do lodówki bez jej całkowitego otwierania. W ten sposób sięgniemy po napój stojący na brzegu o wiele szybciej. Oprócz samego panelu jeden z modeli znanych z serii Family Hub ma wbudowaną komorę, którą można dopasować zgodnie z naszymi preferencjami. Może ona posłużyć nam jako zamrażarka lub dodatkowa półka o dużej głębokości. Lodówka ta pozwala nam ustawiać temperaturę zgodnie z naszym widzimisię.

Fot.Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here