Fot.Pexels

Jeśli chodzi o wybór lodówki, bardzo dobrze zrobicie, gdy podejdziecie do zakupu tego sprzętu za pomocą eliminacji poszczególnych modeli. Uważamy, że wybór lodówki wymaga w pierwszej kolejności omówienia pułapek, w które nie należy wpaść przy kupnie. Dopiero później możemy zająć się ich zaletami. Wiele lodówek bardzo często oferuje niszową praktyczność i wbrew pozorom nie należą do najtańszych. Jeśli nie jesteście pewni, co do tego, w jaki sposób sfinalizować zakup, pomożemy wam. Zacznijmy od funkcji, które nie są warte swojej ceny w lodówkach.

Przedziały w drzwiach to popularna praktyka wśród nowoczesnych lodówek

Plastikowa bariera wewnątrz komory, którą znajdziecie w wielu lodówkach od firmy LG, jest przykładem naprawdę kiepskiego rozwiązania. Przedziały między lodówkami to gadżet, który w rzeczywistości zmniejsza ilość miejsca, które możemy zagospodarować. Nie będzie to dobrym pomysłem, jeśli posiadacie niewielką kuchnię. Przedziały te są dodatkowymi drzwiami z przodu półek. Według nas mogłyby zostać całkowicie usunięte z konstrukcji. Otwieranie ich odsłania dostęp do dalszej półki. Dlatego też producenci oferują ten gadżet jako sposób na szybki dostęp do drobnych rzeczy w lodówce. Ostatecznie nie zmienia to niczego w funkcjonalności. Produkty z tym dodatkiem są zwykłą zasłoną dymną. Mechanizm nadal działa tak jak w najstarszej i najtańszej lodówce. Otwierasz zasłonkę i chwytasz produkt. Zatem możemy uznać, że te przegródki w żadnym stopniu nie usprawniają działania lodówki. Czasami ta kiepska wydajność może dodatkowo sprawić, że cyrkulacja temperatury w lodówce spadnie. To doprowadzi niestety do spadku temperatury w całym korpusie lodówki, co jest niewskazane.

Fot.Pexels

Temperatury panujące w lodówce

Z całą pewnością spora ilość osób uważa, że dodatkowe szuflady w lodówce są w porządku. Tak samo dostęp do komory z własnymi ustawieniami temperatury, aby wyregulować ją do bardziej delikatnych artykułów spożywczych. Mowa tutaj głównie o wędlinach, serach i wszystkim, co może się zepsuć nieco szybciej. Problemem jest tutaj tak naprawdę część w lodówce, która zostaje bezpowrotnie zajęta. Poddaliśmy testom kilka szuflad tego rodzaju i mieliśmy znaczne kłopoty z osiągnięciem pożądanej temperatury. Oznacza to, że zbyt duża ilość półek z oddzielnymi regulacjami, jest niezbyt korzystnym wyborem. W najgorszym przypadku te szuflady po prostu nie będą działały. Co oznacza, że ich produkcja całkowicie traci sens. Jeżeli naprawdę chcesz nabyć lodówkę z komorą, która zapewnia odmienną temperaturę, musi się ona znajdować poza główną częścią produktu. Możesz w takim wypadku pomyśleć o modelach z drzwiami francuskimi. Oprócz tego niektóre modele najnowszych lodówek od Samsunga oferują czterodrzwiowe lodówki z rozdzielnym chłodzeniem.

Nadmierny system ochrony przed zalaniem

To kolejny z przykładów, które pokazuje nam, w jaki sposób producenci niszczą całkiem dobre funkcje w standardowych lodówkach. Odporne na zalanie felgi po bokach półek pomogą nam utrzymać porządek w razie rozbicia słoika lub szklanej butelki z płynem. Niestety w firmie Electrolux wpadli na pomysł, który zaszedł nieco za daleko. W niektórych ze swoich luksusowych modelach drzwi francuskich umieścił dziwny gadżet. Polega on na wyprodukowaniu półek z zagięciami. Nie są to jednak standardowe, delikatne zagięcia znane z innych modeli. To bardzo długie szklane zadziory. Chociaż trzeba przyznać, że efektywnie uszczelniają ściany lodówek, to zajmują całkiem dużo przestrzeni wewnątrz lodówki. Niestety jest to nieadekwatna cena jak na ochronę przed bałaganem. Zalecamy wam unikać modeli z takimi funkcjami. Przez tego rodzaju półki bardzo trudno o to, aby ustawić coś płasko po bokach.

Lodówki typu smart

Chociaż nie uważamy, że lodówki typu smart są złym pomysłem, to warto nieco bliżej się im przyjrzeć. W rzeczywistości niektórzy producenci nie oferują niczego innowacyjnego. Z kolei sam fakt dotyczący tego, że lodówka otrzymała miano inteligentnej, nie obliguje nas do płacenia za nią pięciokrotnie wyższych cen.

Fot.Pexels

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here