Fot.Pexels

Kupno nowej lodówki może nas czasami zaskoczyć z uwagi na nagłe zepsucie się naszego starego modelu. Co zrobimy w takich przypadkach? Nie zawsze mamy czas, aby zaplanować tak poważny zakup, niczym w przypadku przeprowadzki. Gdy musimy działać szybko, bardzo często może być tak, że podwinie nam się noga. Dlatego też postanowiliśmy przygotować ten krótki wpis, który pokaże wam ku przestrodze, w jaki sposób nie powinniście kupić lodówki. Zwrócimy uwagę na najważniejsze aspekty i powiemy sobie o tym, w jakich okolicznościach należy je respektować.

Lodówki dwudrzwiowe

W przypadku lodówek dwudrzwiowych chodzi przede wszystkim o kompromis, aby zwrócić uwagę na modele, które zaoferują nam więcej przestrzeni. Otwieranie pary drzwi na boki sprawi, że pomimo niewielkiej ilości miejsca zajętego w kuchni, możemy rozmieścić więcej produktów. Lodówki te są podzielone na samym środku przez parę drzwi. Ta nietypowa konstrukcja oprócz wspomnianej powyżej funkcjonalności dodaje nieco futurystycznego wyglądu w kuchni. W większości przypadków spotkamy się z lodówką, która zaoferuje nam drzwi do zamrażarki po jednej stronie oraz półkę chłodzącą po drugiej. Ich drzwi są stosunkowo wąskie, dzięki czemu zajmują małą przestrzeń. Z uwagi na to, że nie musimy rozchylać ich zbyt daleko, takie lodówki będą sprawowały się nawet w niewielkich kuchniach. Nie oczekuj jednak specjalnych szuflad, które zaoferują szybki dostęp do napoju. Niektóre z nich są zaopatrzone w fantazyjne dodatki, to prawda. Jednak głównie produkuje się je po to, aby miały możliwie jak największą zamrażarkę.

Fot.Pexels

Lodówki w francuskim stylu

Kombinacja modeli ze specjalną zamrażarką znaną z nazwy side by side to lodówka, która może nie odpowiadać każdemu z nas. Lodówki z drzwiami francuskimi zazwyczaj starają się zaoferować nam to wszystko, czego oczekujemy po ogromnych zamrażarkach. Zazwyczaj zawierają w sobie kilka nowoczesnych funkcji z uwagi na to, że są stosunkowo nowymi modelami. Inteligentne funkcje tych lodówek z dodatkiem wielu przegródek mogą sprawić, że z początku będą wydawały się ciekawym wyborem. Modele z drzwiami francuskimi dostępne są w wielu wykończeniach kolorystycznych. Czasami wydaje nam się, że to jest właśnie powodem ich ogromnej popularności. Z uwagi na atrakcyjną estetykę, w rezultacie zapłacisz za nie całkiem sporo. Jeśli masz duży budżet i pojemną kuchnię, możesz pozwolić sobie na taki model. Nie widzimy wówczas zbyt wielu przeszkód. Jeżeli szukasz jednak okazjonalnych cen, tego typu modele się nie sprawdzą.

Upewnij się co do rozmiarów lodówki

Bez względu na nasze wszystkie preferencje związane ze stylem i wyglądem lodówki, jak i jej funkcjonalnością, spójrz na właściwy rozmiar. Co z tego, że wybierzemy najpiękniejszą na świecie lodówkę, jeśli nie pomieścimy ją w naszej malutkiej kuchni? Wówczas nici z fantastycznego widoku z każdym razem, gdy wejdziemy do pomieszczenia po kubek kawy. Jednym z największych błędów, na który chcemy zwrócić uwagę to brak odpowiedniego dopasowania. Najlepszym sposobem na to, aby upewnić się, że lodówka wejdzie, jest pomiar starego modelu. Weź swoją starą lodówkę i dokładnie ją zmierz. Następnie upewnij się, że nowa lodówka nie jest od niej większa z żadnej strony i zmieści się między meblami w twojej kuchni. W idealnym przypadku urządzenie zastępcze może być takie samo. Nic się jednak nie stanie, gdy wybierzecie odrobinę mniejsze. Jest to szczególnie istotny aspekt, gdy staracie się upchnąć wasze lodówki między szafkami w kuchni.

Uwzględnij pojemność lodówki, aby cieszyć się z nowego nabytku

Wszyscy użytkownicy lodówek mają nieco inne potrzeby. Co za tym idzie, prawdopodobnie nie wybierzemy tej samej lodówki, idąc na zakupy z dwiema osobami. Upewnij się, że model, który cię zainteresował, spełnia twoje potrzeby w ramach przechowywania. Masz tendencję do tego, aby robić zapasy? Przechowujesz dużo napojów, aby je schłodzić? Być może potrzebujesz dużo miejsca dla swojej kilkuosobowej rodziny? To wszystko powinno zostać uwzględnione przed dokonaniem wyboru.

Fot.Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here