Fot.Pexels

Inteligentne lodówki mają do siebie to, że są stosunkowo nowymi obiektami na rynku. Trudno jest przewidzieć, w jaki sposób trend związany z nimi się rozwinie oraz, czy ma to tak naprawdę przyszłość. Wiemy jedynie, że w rzeczywistości tylko niektóre z tych lodówek są wyposażone w faktycznie przydatne funkcje. Inteligentne lodówki mogą połączyć się z aplikacjami na twoim telefonie, dzięki czemu uzyskasz zdalne możliwości. Nie każdą osobę interesują jednak tego rodzaju nowości. Pragniemy zwrócić uwagę na to, że lodówki radziły sobie przez ponad 100 lat bez dostępu do internetu. Mimo tego doskonale spełniały swoje zadanie, chłodząc nasz pokarm. Czy coś zmieniło się w tej materii? Postaramy się odkryć, czy smart lodówka jest warta swojej ceny.

Spójrzmy na możliwości inteligentnych lodówek

Chociaż firmy takie jak GE nie mają jeszcze inteligentnych modeli lodówek ze wbudowanymi kamerami, łączą się z naszymi aplikacjami. Lodówki te powiadomią cię, gdy skończy ci się lód i nie domkniesz drzwi. Dostaniesz również informacje dotyczące tego, czy filtr wody nie wymaga oczyszczenia. Firmy dokładają dziś wszelkich starań co do tego, aby wspomniane lodówki miały dostęp do jak najszerszej ilości funkcji. Możemy w to włączyć podgrzewanie wody, regulacje temperatury w poszczególnych partiach lodówki i współpraca z różnymi oprogramowaniami. Dla przykładu producenci wyposażyli niektóre z najnowszych modeli w system, który łączy się z Alexą oraz asystentem Google. Dzięki temu możecie zapytać swoich wirtualnych asystentów o to, ile pokarmu pozostało w lodówce. Niektórzy producenci poszli też o krok dalej i sprawili, że sterowanie głosowe umożliwi wykonanie zdalnych operacji. Na przykład przełączanie lodówki między różnymi trybami. Uważamy, że jest to miły dodatek, jednak nie możemy uznać tego za niezbędnik w kuchni.

Fot.Pexels

Rzućmy okiem na smart lodówki od LG

Firma LG to jedni z pierwszych, którzy opracowali inteligentne lodówki z bardzo przejrzystymi wyświetlaczami ułatwiającymi waszą pracę w kuchni. Chcemy zwrócić uwagę na to, że wyświetlacz w LG pozwoli wam nawet złożyć zamówienia online. Dzięki temu zrobicie zakupy bezpośrednio w kuchni. Możecie także wykorzystać wbudowany w lodówce odtwarzacz muzyki i umilić sobie czas podczas gotowania. LG ma obecnie całkiem rozbudowaną flotę, jeśli chodzi o inteligentne lodówki. Za ich pomocą możecie połączyć się z Alexą i ustawiać temperaturę oraz monitorować jej wnętrze i bezpośrednie działanie. Za pośrednictwem swojego asystenta w wygodny sposób obsłużysz wiele funkcji. Na przykład uruchomisz filtr powietrza lub włączysz i wyłączysz kostkarkę do lodu.

Pojemny model LG InstaView ThinQ

Samsung Family Hub to jedna z inteligentnych lodówek, która zdobyła ogromne uznanie na całym świecie. Producenci w LG uznali, że nie pozostaną dłużni swoim rywalom i zaprojektowali model, który dorównuje im funkcjonalnością. Ogromny 29-calowy ekran w ich lodówce został wyposażony w kamerę i najnowocześniejsze funkcje smart. W ten sposób w LG wyprodukowali kolejną futurystyczną lodówkę, o której jeszcze kilka lat temu nawet by się nam nie śniło. Kamery w lodówce są zawsze ciekawym dodatkiem. Dzięki nim zawsze możecie rzucić okiem na to, co znajduje się w środku bez otwierania waszego urządzenia. Samo połączenie z internetem pozwoli wam wykonać z kolei mnóstwo dodatkowych funkcje bezpośrednio z kuchni. Sprawdzicie na tym modelu pogodę, posłuchacie ulubionej muzyki oraz zamówicie interesujące was artykuły spożywcze. Dodatkowym atutem, na którym chcemy zwrócić uwagę, są głośniki bluetooth umieszczone w tym modelu. Dzięki nim możecie połączyć ją bezpośrednio ze swoimi odtwarzaczami mobilnymi i włączyć przygotowaną wcześniej playlistę.

Mniej znane modele od LG

Pomimo tego, że tylko jedna z lodówek od firmy LG jest tak bardzo zaawansowana technicznie, wydają oni mnóstwo produktów. Aktualnie samych inteligentnych lodówek w swoim asortymencie mają kilkadziesiąt. Oczywiście tańsze wersje nie będą miały odtwarzacza, ogromnych ekranów i przezroczystego panelu zewnętrznego. Mimo wszystko są połączone z wifi. Możecie sterować nimi za pośrednictwem asystenta Google lub Alexy.

Fot.Pexels

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here