Fot.Pexels

Wyobraźcie sobie, że wasza podłączona lodówka może wam dać znać, że drzwi nie zostały domknięte. Może również monitorować stan żywności znajdującej się wewnątrz, aby powiedzieć ci, kiedy zabraknie mleka. Mimo wszystko czy te udogodnienia są warte swojej ceny? Zastanów się przede wszystkim nad tym, na ilu zautomatyzowanych funkcjach w twoim sprzęcie ci zależy. Być może chcesz dowiedzieć się, kiedy brakuje ci lodu w lodówce. Lub ile pozostało w niej jajek? Są to niektóre z funkcji wprowadzanych przez producentów inteligentnych lodówek. Nasz przewodnik wskaże ci, czego możesz spodziewać się po podłączeniu smartfona do takiej lodówki. Zwrócimy uwagę na to, czy są warte swojej ceny.

Czym charakteryzują się lodówki typu smart?

Inteligentna lodówka jest urządzeniem, które łączy się z serwerem w chmurze. W zależności od różnorodnych funkcji, które możemy znaleźć w takich lodówkach, mogą one nam pomóc w codziennych czynnościach. Przede wszystkim duża część takich urządzeń pozwala nam za pośrednictwem smartfona monitorować, co znajduje się w środku. Możemy automatycznie przesyłać różne notatki między lodówką i naszym telefonem, aby nie zapomnieć niczego podczas zakupów. Na ekranie lodówki producenci umieszczają mnóstwo powiadomień. Nie uważamy, aby spora część z tych gadżetów była niezbędna. Jednak informacja o tym, że drzwi lodówki nie zostały domknięte, bywa całkiem przydatnym udogodnieniem.

Fot.Pexels

Kto stoi za produkcją inteligentnych lodówek?

Jeśli planujesz umieścić w swojej kuchni jedną ze smart lodówek, zapewne zastanawiasz się nad wyborem konkretnego producenta. Zatem kto zajmuje się dziś produkcją tych urządzeń? Okazuje się, że w tej chwili bardzo niewiele firm tworzy urządzenia typu smart. Głównymi dystrybutorami inteligentnych lodówek są firmy LG oraz Samsung. W rzeczywistości większość modeli ma jedynie podstawowe funkcje związane z połączeniem lodówki przez telefon. Możemy za ich pomocą przeszukać przepisy online, zostawić sobie kilka notatek, odtwarzać muzykę w kuchni oraz wysyłać powiadomienia na telefon. Dzięki bezpośredniemu połączeniu ze smartfonem obsługa kuchni stanie się nieco prostsza. Na przykład, gdy zapomnimy domknąć lodówkę, to otrzymamy właściwe powiadomienie na telefon. Otrzymasz także informacje dotyczącą tego, czy lód w lodówce się nie kończy oraz kiedy zabraknie twoich ulubionych produktów.

Czy smart lodówki są o wiele droższe od zwykłych modeli?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, ponieważ wielu producentów produkuje różnorodne modele lodówek. Zarówno te lodówki, które mają technologie smart, jak i te, które ich nie mają, mogą wahać się w różnych przedziałach cenowych. Dodatkowo funkcja, którą jest bezpośrednia łączność z wifi to jedna z najnowszych funkcji. Oznacza to, że będzie ona determinowała jakość premium w produkcie. Jeśli chcesz wyposażyć się w jedną z najlepszych lodówek, prawdopodobnie jest to element, którego szukasz. Dla wszystkich osób, które szukają czegoś z dużym wyświetlaczem, polecamy Samsung Family Hub. Niestety produkt ten nie należy do najtańszych. Wydaje nam się, że całkiem bezpieczne jest stwierdzenie, że średniej jakości lodówka smart będzie oscylowała w wysokiej cenie. Prawdopodobnie prędzej natrafimy na drogą lodówkę smart niskiej jakości niż na zwykłą lodówkę w twojej cenie. Ostatecznie funkcje smart w twojej kuchni oznaką tego, że nie chcesz oszczędzać na urządzeniach kuchennych.

Czy powinniśmy wyposażyć się w inteligentną lodówkę?

Ostatecznie musimy odpowiedzieć sobie na to, czy zakup takiej lodówki się nam w ogóle opłaci. Lodówki istnieją tak naprawdę już od ponad dziesięciu dekad. Spełniały swoje funkcje bez inteligentnych funkcji przez ten długi czas. W tej chwili możemy wzbogacić swój sprzęt o połączenie z internetem i monitorowanie wnętrza lodówki. Możemy także poprosić naszą lodówkę o to, aby dała znać, kiedy nie domknęliśmy drzwi. Może to być miły dodatek w nowoczesnej kuchni. Musimy jednak zastanowić się nad tym, czy jest wart pięciokrotnie wyższych cen.

Fot.Pexels

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here