zloto ze srebrem

Jeszcze nie tak dawno panowało przekonanie, że złoto i srebro razem to niekoniecznie dobry pomysł. Dziś jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Zarówno w modzie jak i w aranżacjach wnętrz można zauważyć stylowe połączenia tych kolorów. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii! Oba kruszce wykorzystywane są do tworzenia spójnych kompozycji i doskonale dopełniają niejedną stylizację. Czy zatem połączenie złota i srebra jest nowym hitem? Odpowiadamy!

Połączenie złota i srebra – nowy wymiar stylu

Połączenie złota ze srebrem to aktualnie trend, który coraz częściej pobija social media. Choć jeszcze jakiś czas temu unikano takich rozwiązań, dziś okazuje się, że odważne łączenia to strzał w dziesiątkę. Ta nieco chaotyczna moda podbija serca fanów biżuterii (i nie tylko!). Aby wyjść poza schemat i nadal wyglądać zjawiskowo, wystarczy połączyć ze sobą odpowiednie odcienie obu kolorów czy kruszców.

Choć klasycznym połączeniem jest srebro do srebra i złoto do złota, warto odważyć się na wypróbowanie nowoczesnych rozwiązań. Dobrym pomysłem jest zarówno zakładanie biżuterii w obu kolorach, jak i wybór takiej, która zrobiona jest z obu tych kruszców. Jeśli cenisz sobie niebanalny styl i połączenia, które z pewnością będą wyglądać wyjątkowo, koniecznie sprawdź biżuterię Tous!

Srebrno-złote dodatki to nie tylko hit modowy, stylowy i biżuteryjny, ale też dekoracyjny – zwłaszcza wśród osób planujących ślub. Dodatki, akcesoria czy nawet obrączki często są połączeniem obu kolorów w różnych kombinacjach, np. matowe srebro z błyszczącym złotem. Warto jednak dokładnie przemyśleć jak połączyć ze sobą te dwa kolory. Najlepszym rozwiązaniem jest metoda „mniej znaczy więcej” – w ten sposób zachowasz elegancję, a przy tym wciąż wyróżnisz się z tłumu.

Jak łączyć złoto ze srebrem?

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy można łączyć srebro ze złotem, teraz warto dowiedzieć się jak to zrobić. Choć wcześniej wspomniana metoda to dobry sposób na zachowanie równowagi między kolorami, to równie ważne jest odpowiednie dobranie odcieni zarówno srebra, jak i złota. Dobrym wyborem jest łączenie ze sobą podobnych odcieni. Oznacza to tyle, że wybierając chłodne odcienie srebra lepiej zrezygnować z żółtego złota. Lepszym wyborem będzie „ciepłe srebro”.

Decydując się na to połączenie, zadbaj też o odpowiedni strój. Połączenie obu kruszców, niezależnie od tego, czy to bransoletka wykonana z obu surowców, czy dwie osobne (jedna złota, druga srebrna), zdecydowanie lepiej będą wyglądać z minimalistycznym outfitem. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej, podobnej do siebie tonacji. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć idealny zestaw kolorystyczny, zacznij od gotowych produktów, np. złoto-srebrny zegarek czy kolczyki wykonane przez profesjonalistę, który odpowiednio dobierze odcienie obu kruszców.

Niezależnie od tego, czy wolisz klasykę, czy nowoczesne i odważne rozwiązania – odpowiednie połączenie złota ze srebrem może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here