Ćwiczenia na odchudzanie brzucha

Marzy ci się piękny, płaski brzucha. Niestety póki co jesteś kilka kroków do spełnienia tego marzenia. Zastanawiasz się co zrobić, żeby nabrał on wymarzonej formy. Spokojnie, teraz możesz usiąść i przeczytać jakie są najlepsze ćwiczenia na odchudzanie brzucha. Jednak pamiętaj! Po przeczytaniu trzeba wstać i zacząć je wykonywać. Z samego czytania tego artykułu twój brzuch nie stanie się płaski i idealny! Więc zaczynajmy.

Naturalnie zapewne pragniesz, żeby cała twoja sylwetka nabrała odpowiednich kształtów więc pamiętaj, by dbać o wszystkie części ciała i według tego dobierać ćwiczenia. Jednak teraz zastanowimy się nad tym jakie ćwiczenia na odchudzanie brzucha wykonywać. Masz jakieś pomysły? Tak!! Na pewno jednymi, które pomogą ci mieć idealny brzuch są brzuszki! Jeśli pooglądasz boginie fitnessu zobaczysz, że brzuszki można robić w tak specyficznych kombinacjach i nie musisz trwać w nudnej rutynie robienia wciąż tego samego. Spróbuj, a zapewne nie pożałujesz! Jednak pamiętaj również, żeby nie przesadzić z brzuszkami, bo mogą one negatywnie wpływać na kręgosłup.

Kolejne, nie wiem jakie masz odczucia słysząc ten termin- deska lub plank, która powoduje, że 30 sekund bądź minuta staje się niesamowicie długa. Szkoda, że przyjemne momenty w naszym życiu nie trwają tak długo.

Kolejnym ćwiczeniem jest połączenie planka i side planka- co prawda nie tylko wyśmienicie działa na brzuch, angażuje wszystkie grupy mięśni.

W ćwiczeniach na brzuch bardzo przydaje się również korzystanie z piłki do ćwiczeń- możesz na niej robić pompki, lub różne odmiany deski. Zapewne posiadanie piłki przybliży cię do posiadania tego o czym marzysz! Zapewne również urozmaici twoje codziennie lub niecodzienne ćwiczenia.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także posiadanie drążka. Dlaczego można tak powiedzieć? Ponieważ wiszenie na drążku angażuje do pracy również nasze mięśnie brzucha. Jeśli przy okazji dodasz do tego podnoszenie nóg. twój brzuch będzie tak bardzo zaangażowany, że efekty staną się stosunkowo szybko widoczne.

Ćwiczenia z gumami bądź TRX również mogą przynieść dobre rezultaty dla naszego brzucha.

Możecie też spróbować spaceru farmera. Co oznacza ta zabawna nazwa? Jest to ćwiczenia polegające na chodzeniu z obciążeniem. I tak! Angażuje również mięśnie brzucha oraz bioder, ponieważ podczas ćwiczenia muszą zapewnić odpowiednią stabilizację chodzenia.

Jak widać mamy pełny wachlarz możliwości! Jednak nasza leniwa natura może nam podsuwać myśli mówiące: „Nie mam piłki, gum czy hantli- jak mam ćwiczyć?!” Pamiętaj o pierwszych ćwiczeniach- potrzebne są tylko chęci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here